فورى ایران جایزه بازیگر سینمای بازیگری

فورى: ایران جایزه بازیگر سینمای بازیگری جشنواره فیلم کوتاه رویا نونهالی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی اتحادیه اروپا حساب ویژه‌ای جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران باز کند/ برجام یک ت

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از ثبات، آرامش و امنیت بسیار خوبی برخوردار هست، گفت: کشور عزیزمان ایران شریک بسیار معتبری جه

اتحادیه اروپا حساب ویژه‌ای جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران باز کند/ برجام یک ت

معاون اول رییس جمهور:اتحادیه اروپا حساب خاص ای جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران باز کند/ برجام یک توافق برد-برد است

عبارات مهم : اروپا

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از ثبات، آرامش و امنیت بسیار خوبی برخوردار هست، گفت: کشور عزیزمان ایران شریک بسیار معتبری جهت اتحادیه اروپا است و این اتحادیه باید حساب خاص ای جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران باز کند.

به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری عصر امروز (شنبه ) در دیدار « فیل هوگان» کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا اظهار داشت: همکاری های اقتصادی کشور عزیزمان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا سابقه ای دیرینه دارد و تقریباً اکثر شرکت های معتبر اروپایی در اقتصاد کشور عزیزمان ایران در حوزه انرژی، صنعت و کشاورزی حضوری فعال داشته اند.

اتحادیه اروپا حساب ویژه‌ای جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران باز کند/ برجام یک ت

معاون اول رییس جمهور افزود: تا پیش از اعمال تحریم ها، اتحادیه اروپا شریک نخست تجاری کشور عزیزمان ایران بود و حتی بعضی کشورهای عضو این اتحادیه به تنهایی رتبه اول و دوم را به خود تخصیص داده شده است داده بودند ولی با وضع تحریم ها، مبادلات تجاری و همکاری های اقتصادی کشور عزیزمان ایران و اتحادیه اروپا به شدت کم کردن پیدا کرد ولی با این وجود اقتصاد کشور عزیزمان ایران مسیر رشد خود را ادامه داد.

وی با اشاره به اینکه بعد از اعمال تحریم ها، اقتصاد کشور عزیزمان ایران به سمت کشورهای آسیایی و شرق آسیا سوق پیدا کرد، افزود: بعد از توافق هسته ای و اجرایی شدن برجام، روابط اقتصادی کشور عزیزمان ایران و اتحادیه اروپا مجدداً گسترش پیدا کرد و در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ شاهد رشد همکاری های اقتصادی هستیم.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از ثبات، آرامش و امنیت بسیار خوبی برخوردار هست، گفت: کشور عزیزمان ایران شریک بسیار معتبری جه

جهانگیری با تاکید بر اینکه در کشور عزیزمان ایران علاقمندی سیاسی جهت توسعه روابط با اتحادیه اروپا بصورت جدی وجود دارد، به زمینه های همکاری در بخش های متفاوت و وجود ظرفیت های فراوان جهت توسعه مناسبات در حوزه های انرژی، صنعت، کشاورزی و خدمات اشاره و خاطر نشان کرد: با وجود این ظرفیت ها، می توان ده ها میلیارد دلار پروژه یکسان جهت همکاری های کشور عزیزمان ایران و اتحادیه اروپا تعریف کرد و مهم این است که طرفین جهت اجرای توافقات اراده جدی داشته باشند تا توافقات فقط در حد گفتگو و امضا باقی نماند.

معاون اول رییس جمهور مهمترین مانع که در حوزه سیاسی پیش روی گسترش روابط کشور عزیزمان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا وجود دارد را فضاسازی های آمریکا و بخصوص ترامپ در برابر برجام دانست و افزود: ترامپ پیش از شروع بکار بعنوان رییس جمهور آمریکا، فضاسازی علیه برجام را شروع کرد و اکنون علاوه بر فضاسازی ها، بعضی تحریم های یک جانبه را نیز در آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران اعمال می کند.

وی تصریح کرد: روح برجام در واقع فضای مناسب همکاری میان طرفین است که در حال حاضر به وسیله ترامپ نقض شده است است و پایتخت کشور عزیزمان ایران انتظار دارد که اتحادیه اروپا بصورت قاطع در برابر طرف هایی که قصد نقض برجام را دارند ایستادگی کند و مواضعی که زن موگرینی و بعضی روسای جمهور کشورهای عضو اتحادیه اروپا اتخاذ کرده اند نیز به همین جهت و در مقابله با ترامپ است.

اتحادیه اروپا حساب ویژه‌ای جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران باز کند/ برجام یک ت

جهانگیری گفت: انتظار داریم اتحادیه اروپا و کشورهای عضو این اتحادیه، علیرغم فضاسازی های موجود، شرکت های خود را جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران تشویق کنند و از این شرکت ها جهت توسعه مناسبات با کشور عزیزمان ایران حمایت نمایند.

معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: کشور عزیزمان ایران از ظرفیت های گسترده ای در بخش کشاورزی، دام، صنایع تبدیلی و شیلات جهت همکاری با اتحادیه اروپا برخوردار است و دولت کشور عزیزمان ایران از مذاکرات و توافقات صورت گرفته میان کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا با وزیر جهاد کشاورزی حمایت می کند.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از ثبات، آرامش و امنیت بسیار خوبی برخوردار هست، گفت: کشور عزیزمان ایران شریک بسیار معتبری جه

وی با یادآوری اینکه کشور عزیزمان ایران در منطقه ای حساس قرار گرفته، گفت: تلاش های فراوانی از سوی بعضی قدرت ها صورت گرفت تا امنیت و آرامش منطقه به وسیله گروه های تروریستی و تکفیری برهم زده شود و در جریان این اتفاقات، متاسفانه مردم بعضی کشورهای منطقه خسارات سنگینی را مجبور شدند و امروز کشورهایی که گروه های تروریستی را ایجاد و از آنان حمایت مالی و تسلیحاتی کردند، حالا که می بینند این گروه ها در حال شکست هستند، به روش های دیگری جهت ناامنی منطقه روی آورده اند.

جهانگیری با بیان اینکه متاسفانه همکاری های بانکی میان کشور عزیزمان ایران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا آنطور که مورد انتظار بوده است پیش نرفته، گفت: کشور عزیزمان ایران علاقمند است همکاری های اقتصادی خود را با اتحادیه اروپا تعمیق کند و ما از سرمایه گذاری یکسان با اتحادیه اروپا نه فقط جهت بازار کشور عزیزمان ایران بلکه جهت بازارهای منطقه استقبال می کنیم.

اتحادیه اروپا حساب ویژه‌ای جهت همکاری با کشور عزیزمان ایران باز کند/ برجام یک ت

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به پیشنهاد کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا جهت تاسیس دفتر این اتحادیه در پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت پیگیری توافقات، تصریح کرد: تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در پایتخت کشور عزیزمان ایران می تواند به توسعه روابط یاری کند و این عنوان در حال حاضر در دستور کار وزارت امور خارجه کشور عزیزمان ایران قرار گرفته و در حال بررسی است.

کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا نیز در این دیدار مذاکرات خود با وزیر جهاد کشاورزی کشورمان را مثبت و سازنده ارزیابی کرد و گفت: شرکت هایی که همراه من به پایتخت کشور عزیزمان ایران سفر کرده اند نیز با شرکای ایرانی خود دیدارهایی داشته اند و در حال حاضر ۲۵۰ تاجر ایرانی و اروپایی با یکدیگر در حال مذاکره جهت همکاری یکسان در حوزه صنایع غذایی و کشاورزی هستند تا بعد از سالها وقفه در همکاری، بار دیگر به دوران پرشکوه گذشته در مناسبات تجاری بازگردیم.

وی افزود: ما در تلاش هستیم تا به مردم اروپا و کشور عزیزمان ایران بگوییم که برجام یک توافق برد-برد است و روابط کشور عزیزمان ایران و اروپا نیز که بعد از برجام گسترش یافته، روابطی برد – برد است.

فیل هوگان با اشاره به اینکه موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا از من خواست که اطمینان دهم که اتحادیه اروپا در کنار برجام خواهد ماند، تصریح کرد: زن موگرینی در اتحادیه اروپا صراحتاً اعلام کرده است که این اتحادیه بر اجرای برجام متعهد خواهد ماند و کسانی که میل به ندارند به برجام متعهد باشند را نیز متقاعد خواهد کرد که به این توافق نامه پایبند باشند.

وی با اشاره به اینکه جهت نخستین بار است که یک کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا به کشور عزیزمان ایران سفر می کند، اظهار داشت: نتیجه مذاکرات صورت گرفته امروز با وزیر جهاد کشاورزی ، امضای یک بیانیه یکسان جهت توسعه همکاری ها در بخش کشاورزی و صنایع غذایی بود که در این راستا باید ساختاری ایجاد کنیم تا بتوانیم هر چه سریعتر مفاد این بیانیه یکسان را اجرایی کنیم.

فیل هوگان با طرح پیشنهاد اتحادیه اروپا جهت تاسیس دفتر این اتحادیه در تهران، خاطر نشان کرد: اتحادیه اروپا مایل است دفتری در پایتخت کشور عزیزمان ایران داشته باشد تا بتواند مفاد توافقنامه ها میان کشور عزیزمان ایران و اتحادیه اروپا را بهتر و با سرعت بیشتری پیگیری کند.

وی با اشاره به مذاکرات خود با وزیر جهاد کشاورزی در خصوص ایجاد خط اعتباری و اصلاح روابط بانکی در جهت توسعه فعالیت تجار دو طرف، خاطر نشان کرد: تاکنون زمینه همکاری ۵۰ بانک کوچک و میانگین اروپایی با بانک های ایرانی فراهم شده است و مورد نیاز است بانک های ایرانی جهت توسعه همکاری ها استاندارد های خود را ارتقاء دهند تا بتوانیم در سالهای آینده بانک های بزرگ اروپایی را نیز به میدان بیاوریم.

فیل هوگان ضمن اعلام حمایت اتحادیه اروپا از تقاضای جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران جهت پیوستن به شرکت تجارت جهانی WTO، تصریح کرد: اتحادیه اروپا نقشی که ترامپ در آمریکا جهت از بین بردن برجام انجام می دهد را رد می کند و ما باید برجام را که حاصل ۱۲ سال مذاکره هست، نجات دهیم.

وی با اشاره به نتیجه های مثبت سفر هفته گذشته زن موگرینی به آمریکا، گفت: ما به طرفینی که با برجام مسئله دارند گوشزد می کنیم که اگر مشکلی وجود دارد باید آن را از طریق ساز و کار حل اختلاف که در برجام آینده نگری شده است پیگیری کنند.

فیل هوگان تصریح کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران می تواند در خصوص اجرای برجام روی اتحادیه اروپا حساب کند و به رغم تحرکات ترامپ اتحادیه اروپا در کنار کشور عزیزمان ایران خواهد بود.

وی ادامه داد: اعتقاد هستیم که ترامپ بدنبال لفاظی سیاسی است و اگر بخواهد اقدامی انجام دهد، کنگره آمریکا جلوی آن را خواهد گرفت.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | همکاری | ایرانی | کشاورزی | کشاورزی | رییس جمهور | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs